Home Aktualności Harce 1.Hufca Rawskiego - Iunius A.D.2014
Harce 1.Hufca Rawskiego - Iunius A.D.2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Fedorowicz Jędrzej Paweł HO   
niedziela, 08 czerwca 2014 12:36

06.06.2014r. nadszedł nareszcie dzień prawdy, kiedy to najlepsza w Polsce, a na pewno w Rawie, 1.Rawska FSE zebrała się w Miasteczku Krwi Chrystusa, aby rozpocząć Harce 1.Hufca Rawskiego!


Galeria Łukasz Wójcik

Galeria Piotr Antosik

 

 

Na samym początku odbyła się adoracja Janka Malika, z zastępu Niedźwiedź, ponieważ jeszcze tego dnia miało odbyć się jego oficjalne przywitanie w naszej wielkiej rodzinie harcerskiej. Był to pierwszy dzień HHR, którym towarzyszyła (tworząca się) drużyna Łódzka. Miała być też 1.Skierniewicka FSE, jednak mimo zapewnień niestety nikt się nie stawił.

 

Zaraz po dotarciu do lasu, na przygotowanym przez Niedźwiedzia wcześniej miejscu rozbiliśmy obóz. Następnie powędrowaliśmy kilka metrów dalej, gdzie odbył się apel rozpoczynający z wciągnięciem na maszt flag: FSE, Polski, Europy oraz Województwa Łódzkiego przy odśpiewaniu hymnu naszej Federacjii, który zabrzmiał na zarosiałych już polanach.

 

Po jakimś czasie zebraliśmy się na ognisku prowadzonym przez naszych rawskich szefów. Przebiegał on w formie teleturnieju, a tematem przewodnim scenek był zastęp i jego tożsamość. Przedstawienia były humorystyczne, ale występowały również tam wątki historyczne oraz religijne.

 

Po ognisku odbyło się przyrzeczenie Janka, przy świetle pochodni. Jest to kolejne przyrzeczenie przed Eurojamem w naszej drużynie. Kolejnym elementem były podchody. Po umyciu się, Radzie Drużyny, ściągnięciu flag i wspólnym odśpiewaniu "Salve Regina", wystawiając warty, poszliśmy spać.

 

Kolejnego dnia w sobotę 07.06.2014r. wstaliśmy o 06:00. Po modlitwie stawiliśmy się na apel, po którym zrobiliśmy nasze śniadania. Po zjedzeniu porannego posiłku spakowaliśmy nasz obóz oraz rozdzieliliśmy się na zajęcia w jednostkach. Naszą drużyną udaliśmy się na przystań na zalewie, a tam zaczęły się Harce Wodne. Pojawił się tam w towarzystwie Akeli jeden w wilczków, które, od września przechodzą do drużyny, by dołączyć do zmagań. Po zwodowaniu i przyczepieniu cum, każdy zastęp prezentował swoją rozgrzewkę. Następnymi konkurencjami były: sztafeta z proporcem, slalom. Po niedługim czasie przepłynęliśmy w okolice wyspy, aby po wyciągnięciu naszych łódek na brzeg konkurować ze sobą w rzutach rzutką oraz rozkładaniu plandeki na czas.

 

Wkrótce znowu weszliśmy na wodę. Miał odbyć się wyścig dookoła wyspy. Wszystkie łódki stały burta w burtę. Po zakończeniu wyścigu oraz krótkim instruktarzu od drużynowego na czas mieliśmy dobić na tamę łączącą górny zalew z dolnym oraz wyciągnąć i umyć łódki. Kiedy wykonaliśmy te czynności za zastępowymi udaliśmy się do miejsca w którym mieliśmy przygotować nasz obiad oraz miał tam się również odbyć Apel Ewangeliczny w zastępach.

 

Po dotarciu na Oberwaniec zmówiliśmy Anioł Pański, zrobiliśmy Apel Ewangeliczny i przystąpiliśmy do gotowania obiadu. Również rozstrzygnęło się tam na apelu to, kto wygrał Harce Wodne. Jest to zastęp Dzik. Nieco później przenieśliśmy się kilkanaście metrów dalej gdzie równolegle miały zbiórkę Wilczki. Zorganizowaliśmy im wolny czas różnymi grami i zabawami, a także nauczyliśmy ich grać w Drzewo!

 

Po Radzie Zastępu i Radzie Drużyny dowiedzieliśmy się kto wygrał Harce 1.Hufca Rawskiego... Jest to zastęp Niedźwiedź! Tak zakończył się nasz pełen przygód kolejny dzień (i ostatni niestety). Myślę, że wszystkich harcerzy naszej drużyny wodnej rozpierała duma. Pokazaliśmy bowiem wilczkom jak wygląda nasza niemalże codzienna rzeczywistość. Pozostając przy tym temacie, zastęp Niedźwiedź od Kulis pokazał życie harcerskie naszej wodnej rawskiej jednemu z wilczków. Zaprezentowaliśmy też jak powinna zachowywać się i funkcjonować drużyna naszym kolegom z Łodzi.

 

Tymi Harcami, dowiedliśmy tego, że jesteśmy najlepszą drużyną w Województwie, ba! Nawet śmiało mogę powiedzieć, że w Polsce! Wszyscy mieszkańcy Rawy powinni być dumni z tego, że posiadają w swoim mieście tak wspaniałą Drużynę Wodną!

 

Zastępowy Niedźwiedzia Karol Jarosiński wyw.